27 Αυγούστου 2017

Εύκολη νίκη ΤΟΥ ΛΗΛΑ με 4-1 για το Κύπελλο

Εύκολη νίκη με 4-1 για  την Ά φάση 1η αγωνιστική του κυπέλλου Ευβοίας για τον ΛΗΛΑ Βασιλικού απέναντι στον Κεραυνό Χαλκίδας. Συγκεκριμένα χθες Σάββατο 26 Αυγούστου και ώρα 18:00 στο γήπεδο του Βασιλικού η ομάδα του ΛΗΛΑ αντιμετώπισε την σαφώς κατώτερη ομάδα του Κεραυνού Χαλκίδας.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του ΛΗΛΑ κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο και πέτυχε 3 γκολ με τους Καραχάλιο, Μαστικώστα και Τσομπάνη καθαρίζοντας ουσιαστικά το παιχνίδι. Αυτό έδωσε την ευκαιρία στον προπονητή Λάμπρου να προχωρήσει σε αλλαγές και στο δεύτερο ημίχρονο ο ΛΗΛΑΣ πέτυχε ακόμα ένα γκολ με άπιαστο σουτ του Κακού. Το γκολ της τιμής για τον κεραυνό πέτυχε στα τελευταία λεπτά του αγώνα (88΄) ο Αντωνίου με κοντινό σουτ μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Η είσοδος στον αγωνιστικό χώρο

Οι αρχηγοί με τους διαιτητές

Αρκετοί θεατές παρακολούθησαν τον αγώνα

Διάφορες φάσεις του αγώνα

Παρακάτω φαίνεται το γκολ του Τσομπάνη. Σε σουτ που επιχείρησε η μπάλα πέρασε κάτω από τον τερματοφύλακα που προσπάθησε να την πιάσει αλλά κατέληξε στα δίχτυα

Να τονίσουμε ότι το ομορφότερο γκολ σημείωσε ο Μαστροκώστας με ψαλιδάκι από πολύ καλή σέντρα του Κικίδη.

Πάρα πολύ καλό το κεντρικό δίδυμο στην άμυνα του ΛΗΛΑ Παλαιολόγος και Μάικ Toworfe.

Οι τέσσερις ποδοσφαιριστές του ΛΗΛΑ που αντικαταστάθηκαν.

Πολύ όμορφο και το τέταρτο γκολ του ΛΗΛΑ με δυνατό σουτ του Κακού που κρέμασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Ο ΛΗΛΑΣ δημιούργησε και άλλες ευκαιρίες για γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.