3 Φεβρουαρίου 2013

ΑΟΦ Λήλας Βασιλικού - ΑΠΚΟ Δροσιάς (0-1)

Η ομάδα μας για την 18η αγωνιστική αντιμετώπισε την ομάδα της Δροσιάς στο γήπεδο του Βασιλικού και ηττήθηκε με 0-1.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Λήλας είχε ανούσια υπεροχή χωρίς να κάνει ευκαιρίες στην εστία της Δροσιάς με την καλύτερη ευκαιρία να ανήκει στην Δροσιά καθώς ο Μαντάς έκανε μία εντυπωσιακή εξ'επαφης απόκρουση σε κεφαλιά του Παναγιωτάκου και κράτησε το μηδέν για την ομάδα του Λήλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δροσιά πάταγε καλύτερα στο γήπεδο. Ούτε στο 2ο ημίχρονο δημιουργήθηκαν ευκαιρίες αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος καθώς στο 86' πέτυχαν το γκολ που έκρινε τον αγώνα με κεφαλιά του Λίφο μετά απο εκτέλεση κόρνερ.

Πολύ καλή η διαιτησία του κ.Καμπαξή καθώς και των βοηθών κ.Καμπούρη και κ.Πριονα.