10 Νοεμβρίου 2012

ΑΠΟ Καστέλλας - ΑΟΦ Λήλας Βασιλικού (2-1)

Η ομάδα μας για την 7η αγωνιστική ηττήθηκε δίκαια στο γήπεδο του Πάλιουρα με αντίπαλο την Καστέλλα.

Το πρώτο ημίχρονο κύλλησε χωρίς φάσεις από τις 2 ομάδες και οι οπαδοί θα το ξεχάσουν εύκολα.

Αντίθετα στο 2ο ημίχρονο ο Λήλας ξεκίνησε δυνατά και έκανε αισθητή την παρουσία του στην εστία της Καστέλλας. Η Καστέλλα έμεινε με 10 παίχτες έπειτα από αποβολή του Νικούλη με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η ομάδα μας εκμεταλλεύθηκε άμεσα την αριθμητική της υπεροχή και ευτύχησε να προηγηθεί στο 52 με ωραία ψιλοκρεμμαστή κεφαλιά του Μαραγκού.
Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη. Ο Τσιβίκας της Καστέλλας εκμεταλλεύθηκε το κενό στο κέντρο της άμυνας και ισοφάρισε με όμορφη κεφαλιά. Σαν να μην έφτανε αυτό ο Λήλας έμεινε με 10 παίχτες έπειτα από δίκαιη αποβολή του Σπυρόπουλου για επικίνδυνο παιχνίδι.

Στο 76' ο Τσαμίχας έκανε το 2-1 για την Καστέλλα μετά απο εκτέλεση κόρνερ στην μικρή περιοχή του Λήλα.
Στο 86' οι γηπεδούχοι έμειναν με 9 παίχτες έπειτα από αποβολη του Καρατζά.